Regeneracja mebli olejowanych krok po kroku
Drewniane meble kojarzą się z klasą i elegancją. Aby zachowały swój nienaganny wygląd wato o nie regularnie dbać. Bardzo popularna w ostatnich czasach jest metoda regeneracji drewnianych mebli olejowanych, którą wykonasz w warunkach domowych. Meble odzyskają estetyczny i nienaganny wygląd.
Olejowanie mebli to doskonała alternatywa dla szkodliwych lakierów do drewna. Dodatkowo mają o wiele więcej zalet od popularnego lakieru, ponieważ nadają meblu naturalny wygląd i podkreślają usłojenie. Olejowanie zabezpiecza również przed szkodliwym promieniowaniem UV, alkoholem oraz wilgocią.
Jak przygotować meble do olejowania?
Na wstępie przetrzyj meble miękką wilgotną szmatką, aby pozbyć się kurzu i zabrudzeń. Następnie przygotuj zestaw do konserwacji powierzchni olejowanych, który składa się z papieru ściernego o grubości 320, gąbki ściernej, oleju oraz szmatek bawełnianych.
Regenerację rozpocznij od użycia papieru ściernego, którym delikatnie zmatowisz stół. Pamiętaj, aby zawsze pocierać wzdłuż usłojenia. Pod koniec użyj gąbki a następnie zetrzyj powstały pył.
Olejowanie mebli
Teraz czas na przystąpienie do olejowania. Wstrząśnij butelką, aby wymieszać olej. Nasącz delikatnie bawełnianą szmatkę i pocieraj drewniany mebel taką samą techniką, jak papierem ściernym. Olejowanie stołu wykonujemy, tak długo, aż cały mebel będzie dokładnie pokryty olejem. Następnie odczekaj około 10 minut i usuń nadmiar oleju suchą miękką szmatką. Dla lepszego efektu powtórz olejowanie po 12 godzinach.
Dzięki takim zabiegom powierzchnia stołu wygląda, jak nowa, usuniesz niechciane plamy a delikatne uszkodzenia staną się niewidoczne.
Obejrzyj film: