Olejowanie mebli drewnianych - ekologiczne – Bomar Meble

O olejowaniu

Start / O olejowaniu

Olejowanie mebli

Meble olejowane wyglądają bardzo naturalnie, ponieważ olej uwydatnia kolor i usłojenie, to także ekologiczna alternatywa dla lakierów. Warto wspomnieć, że olej nie zatyka porów drewna, wnika głęboko w jego strukturę. Jeżeli któryś z domowników jest alergikiem, również przemawia to na rzecz mebli olejowanych, ponieważ olej nadaje drewnu właściwości antystatyczne, co w praktyce oznacza, że meble przyciągają zdecydowanie mniej kurzu. Powierzchnie stołów nie łuszczą się, drobne uszkodzenia czy zarysowania uda się odnowić w warunkach domowych, wystarczy zestaw do regeneracji, który można zakupić u producenta mebli.  Wskazana jest okresowa konserwacja.

Skuteczna ochrona mebli przed szkodliwymi czynnikami

Zabezpieczone w ten sposób drewno bardzo dobrze odparowuje wilgoć, dzięki czemu meble olejowane można bez problemu użytkować np. w pomieszczeniach o większej wilgotności. Wykonane przez nas produkty będą służyć Ci przez lata – do wzmacniania struktury drewna używamy wyłącznie naturalnych preparatów, które nie zawierają jakichkolwiek toksycznych składników, więc nie ma żadnych przeciwwskazań, aby umieścić je choćby w pokoju dziecięcym

Jak często należy olejować drewno w celu jego odświeżenia?

Najlepiej robić to przynajmniej raz na rok, wtedy będziemy mieć pewność, że zachowany zostanie głęboki kolor mebli i ich eleganckie, matowe wykończenie. W przypadku intensywnie użytkowanych blatów, które narażone są na cały szereg szkodliwych czynników, do których zaliczyć można m.in. wysoką temperaturę, zalecamy częstszą pielęgnację – najlepiej 2 razy w roku. Tego typu elementy można również dodatkowo zabezpieczyć z użyciem specjalnych, dostarczonych przez producenta preparatów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, w razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji!