Najczęście zadawane pytania - FAQ – Bomar Meble

Częste pytania

Start / Częste pytania

Najczęściej zadawane pytania
przez naszych Klientów

Tak, lacobel jest obowiązkowy, ponieważ jest to forma zabezpieczenia powierzchni blatu przed nadmiernymi zarysowaniami powłoki lakieru. Lacobel jest zdecydowanie trwalszy niż lakier, nie jest natomiast produktem niezniszczalnym, również ulega uszkodzeniom. Dlatego zalecamy używanie specjalnych mat antypoślizgowych lub podkładek korkowych, aby zachować nieskazitelność lacobelu jak najdłużej. Szczególną uwagę należy zwrócić za ostre i chropowate krawędzie zastawy porcelanowej oraz cukierniczek.

Blaty z okleiny naturalnej należy czyścić ściereczką z mikrofibry, zwilżoną w roztworze składającym się z wody oraz niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń. Pod żadnym warunkiem nie stosuj natłuszczających środków chemicznych!

Niestety laminat nie posiada bezwzględnej odporności na alkohol oraz wodę, ale przy niewielkim rozlaniu płynu nie zajdą żadne nieodwracalne zmiany. Ważna jest dość szybka reakcja, dlatego w przypadku rozlania osusz ręcznikiem papierowym lub czystą ściereczką miejsca, które miały kontakt z cieczą. Szczególną uwagę zwróć na miejsca łączeń oraz szczelin – dzięki temu mebel zachowa nienaruszony wygląd.

Lacobel to szkło powleczone wysokiej jakości lakierem. Jest ono odporne na temperaturę nawet do 90 stopni C.

Zastosowany na stołach lacobel nie jest hartowany, jednak warto pamiętać, że hartowane szkło nie oznacza produktu, który nie ulega uszkodzeniu. Uszkodzenie szkła hartowanego polega na tym, że spękaniom na drobne kawałeczki podlega 100% powierzchni tafli.

Ekoskóra to materiał imitujący skórę naturalną. To rodzaj tkaniny tapicerskiej wytworzony z materiału włókienniczego i pokryty tworzywem sztucznym. Jest tańszy niż skóra naturalna, a do jej produkcji nie są wykorzystane żadne produkty pochodzenia zwierzęcego.

Tak, wykonujemy krzesła w lakierze biały połysk. Do palety barw dołączyło również złoto! Nie wszystkie modele są możliwe do wykonania w połyku. Dzięki naszemu konfiguratorowi w sklepie możesz z łatwością to sprawdzić!

Gwarancja producenta to 2 lata od daty zakupu produktu. Przypominamy o konieczności zapoznania się z kartą gwarancyjną oraz zasadami konserwacji mebli, dzięki czemu pozostaną piękne na lata.

Aby uniknąć nadmiernej eksploatacji mebla, polecamy wszelkiego rodzaju podkładki korkowe pod zastawę. Szczególną uwagę warto zwrócić na cukierniczki, które często posiadają od spodu szorstką powierzchnię powodującą zarysowania na powierzchni lakierniczej.

Nie należy stosować żadnych środków chemicznych natłuszczających powierzchnię, ponieważ wnikają one w strukturę mebla, powodując nieodwracalne skutki. Stosowanie środków chemicznych powoduje też utratę gwarancji.

System teleskopowy polega na tym, że przy przesuwaniu jednej części blatu, druga zostaje nieruchoma. Z kolei system synchroniczny sprawia, że przy przesuwaniu jednej części blatu druga rozsuwa się automatycznie.

Meble są montowane przez nas i dostarczane do klienta w całości. Jeżeli jednak życzą sobie Państwo mebel do montażu, należy zaznaczyć taką uwagę przy składaniu zamówienia.

Tak, jeżeli do czyszczenia nie były stosowane natłuszczające środki konserwujące, na przykład typu pronto.