Błyszczyk na drewnie
Aranżując wystrój wnętrza bardzo chętnie w ostatnich czasach wybieramy elementy drewniane. Nic w tym dziwnego w końcu drewno to ciepły i naturalny materiał, który jest jedyny w swoim rodzaju i w każdym wnętrzu znajdzie zastosowanie dzięki swej niepowtarzalności.
Nie można znaleźć dwóch identycznych kawałków drewna, każde z nich jest inne, dlatego meble wykonane z drewna są niepowtarzalne i tak wyjątkowe.
Od czego zależy połysk drewna?
Połysk drewna jest uzależniony nie tylko od jego gatunku i twardości, ale przede wszystkim od promieni rdzeniowych, które są widoczne w przekroju stycznym i promieniowym (dąb, buk). W tych rodzajach drewna tworzą się charakterystyczne smugi, łuny i plamy o wyraźnym połysku, które zostały nazwane błyszczeniem.
WZÓR BŁYSZCZ
Najczęściej jest widoczny pod postacią jasnych, niedużych fragmentów na powierzchni drewna. Tzw. Błyszcz drewna, czyli skupione promienie rdzeniowe, to jedno z najszlachetniejszych usłojeń: Nie tylko doskonale odbija światło i sprawia, że w tym miejscu drewno staje się jeszcze twardsze, ale również jest odpowiednikiem ludzkich linii papilarnych, przez co gwarantuje indywidualność i niepowtarzalność materiału.